Mehmet Bedri Gültekin…

“Bu yazı Başyazarımız Mehmet Bedri Gültekin’in ardından 19 Şubat 2023 tarihinde Yazar Nihat Genç tarafından VeryansınTV web sitesinde yayınlanmıştır.”

…Ve, Sosyalist Cumhuriyet Partisi genel başkanı Mehmet Bedri Gültekin’in vefatı! Hayatı mücadele içinde geçti! Tertemiz bir Anadolu çocuğu!

Anlatmamızı bekleyen o kadar çok anısı var ki hepsi yaşadığı ölümcül kahr’a dair! Son günümüzde birlikteydik, saatlerce o kadar çok şey tartıştık ve konuştuk ki! Kooperatif, sendika, örgüt, mücadele, Cumhuriyet ve eski günler ve eski arkadaşlıklar! Ve bir insan evladının kaldırması mümkün olmayan uğradığı ihanet! Şimdi derinleri deşip yazsak yoksul Anadolu çocuklarının hapislerde geçen hayatı ve hayal kırıklıkları ve son gününe kadar bir gün ara vermediği iddiası hepimizi hüngür hüngür ağlatır! Ve ne güzel bir duygudur Cumhuriyet’e bağlı Tunceli doğumlu kara yüzlü Anadolu’nun ahlak abidesi bu eyvallahsız çocuklarıyla tanışıp dertleşip arkadaşları olmak!

Geride bıraktığı dava arkadaşlarına söyleyeceğim tek şey, Gültekin ağbi, davasını iddiasını yuvasız ve bayraksız bırakmadı, onurunu vahşilere yedirtmedi gururun parçalanmasına bir gram izin vermedi! Ve dolu dolu kavgada geçen elli yıl hayatın tadını çıkartacak tek gün bulamadı! Bu yoksul Anadolu evladının soylu kavgası önünde saygıyla eğiliyorum! …

Yazının tamamı için :

https://www.veryansintv.com/yazar/nihat-genc/kose-yazisi/ahmet-suat-ozyazici/

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir