Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Bu “Meclis” Milletin Meclisi Değildir!

Emperyalizme karşı mücadelenin sembolü olan TBMM, emperyalizmin suç örgütü NATO’ ya yataklık yapamaz. Bu haliyle bu “meclis” milletin meclisi değildir.

Ülkemizde ve dünyada terörün kaynağı olan Emperyalizm, NATO vasıtasıyla tüm dünyaya hegemonyasını dayatmaktadır. Ukrayna ve Suriye örneklerinde de görüldüğü gibi vekalet savaşları ile bu dayatmaları, kanlı çatışmalar halinde sürmektedir. 

Bugün mecliste milletvekili sıfat ve sorumluluğuyla bulunanların, NATO’nun genişlemesine, “terör konusundaki hassasiyetlerin giderilmesi” bahanesiyle verdikleri onay göstermiştir ki, meclis çatısı altında, emperyalist merkezlere karşı vatanını savunacak, emperyalizme karşı duracak irade olmadığı gibi cesarette bulunmamaktadır. Demokrasi ve barış havarilerinin, sözde sistem karşıtlarının, sistemin efendileri karşısında meydandan kaçışlarını ve bu yolla verdikleri desteği de görüyoruz.  HDP ve TİP’in “etkili muhalifleri” nin, NATO söz konusu olunca kaçacak delik aradıklarını ve bu yolla emperyalizme sundukları desteği tüm halkımızın dikkatine sunuyoruz. Sözde birbirinin karşıtı görünen ittifakların, NATO saflarında, nasıl birleştikleri bu oylamayla tekrar görülmüştür.

NATO’nun genişlemesine verilen bu destek, emperyalizmin ülkemizde ve dünyada işleyeceği suçlara ortak olmak ve bu saldırganlığa meşruiyet yaratmaktır. Sözde barış, demokrasi ve millilik söylemlerini ağızlarına dolamış olanlar, son noktada, dünkü oylamada da görüldüğü gibi, ABD pusulasından şaşamayan sistem partileri olduklarını bir daha gösterdiler. 

SCP başından beri NATO’ya hayır diyor. Sistem partileri ile onların payandalarına karşı halkımızı uyarıyor. Bunlardan memlekete ‘hayır’ gelmez. Bağımsızlığımızın, birliğimizin, emeğimizin düşmanı Emperyalizm ve onun aygıtı NATO’ dur. En nihayetinde NATO’nun genişlemesine onay verilmesi, Türkiye’nin işgaline verilen onaydır.

Dünyanın neresinde ezilen bir halk, kan gölüne çevirilmiş bir toprak varsa orada Amerikan emperyalizmi ve onun savaş aygıtı NATO ve Gladyo’su var. NATO’nun kanlı ellerini sıkan bu meclisten, Türkiye ve emekçiler adına bir fayda beklemek boşunadır. 

PKK, Hizbullah ve Fethullahçı çete gibi Gladyo artıklarının yıllarca yürüttüğü faaliyetlerin tekrarını dün gecenin karanlığında emperyalizme karşı savaşarak kurduğumuz Meclis’te de gördük. 

Türkiye’nin vatansever devrimci güçleri bu karanlığı dağıtacaktır. Türkiye, ezilen sınıfların öncülüğünde Amerikan emperyalizminin savaş aygıtı NATO’nun gölgesinde yeşerenleri alaşağı edecek ve yeniden Cumhuriyet Devrimi rotasında bağımsızlığını inşa edecektir. Sırtını emperyalistlere sıvazlatan Damat Feritlerin, Ali Kemallerin ve saltanat kayığına binenlerin sonu bellidir. Zafer, emperyalizme karşı Mustafa Kemallerin iradesini ve cesaretini ortaya koyanların olacaktır!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir